Wykonywanie otworów w betonie to nieodłączny element prac budowlanych i remontowych oraz związanych z podłączaniem instalacji elektrycznych i sanitarnych. W tym celu wykorzystujemy odporne na ścieranie segmenty diamentowe. Pozwalają ciąć oraz wiercić zarówno w naturalnych materiałach skalnych: granicie, marmurze, piaskowcu, jak i wytworzonych sztucznie, czyli w betonie zbrojonym, żelbetonie, asfalcie oraz cegle. Wiertła diamentowe umożliwiają bezudarową i bezpyłową obróbkę wszystkich powierzchni oraz krawędzi. Zawsze pozostawiają je równe, gładkie oraz czyste.
Na czym polega wiercenie w betonie techniką diamentową?
Wykorzystujemy technikę diamentową, dzięki czemu możemy z największą precyzją wykonać otwory w betonie o średnicy 10 – 1200 mm. Prace odbywają się przy niskim poziomie hałasu oraz bez pyłu – w przeciwieństwie do standardowych metod wiercenia. Technika ta znajduje zastosowanie zwłaszcza w przypadku instalacji grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, elektrycznych oraz sanitarnych.
Nowoczesne wiertnice wykonane są częściowo z diamentu, czyli najtwardszego materiału występującego w przyrodzie. Dzięki temu wykonywanie otworów jest nie tylko łatwiejsze, ale również bardziej precyzyjne. Stanowi także gwarancję stabilności struktury materiału. W tym przypadku nie istnieje ryzyko niekontrolowanych pęknięć, a sam proces jest w 100% bezpieczny.
Wiercenie w betonie techniką diamentową – zastosowanie
- Przewierty w betonie zbrojonym na instalacje wodne, klimatyzacyjne i wentylacyjne, a także przy konstrukcjach żelbetowych oraz budowie budynków i mostów.
- Wiercenie w żelbecie, cegle oraz posadzkach przemysłowych – na sucho lub mokro.
- Wykonywanie otworów przebiciowych, przelotowych i przepustów dla osadzenia kotew lub zbrojeń, a także w fundamentach i ścianach w celu wzmocnienia budynku.
- Wiercenie otworów narożnych do cięcia, o ustalonym przekroju oraz w celu określenia grubości elementu.
- Pobranie próbek rdzeniowych.
Diamentowe wiercenie otworów w betonie to sposób na ograniczenie pylenia do minimum oraz wyraźne zwiększenie precyzji wykonywanych czynności. Proces odbywa się za pomocą pił ściennych, linowych lub jezdnych. Wykonywanie kanałów rurowych, wentylacyjnych i kanalizacyjnych techniką diamentową stało się obecnie standardem.