Najbardziej popularne tarcze diamentowe

Tego rodzaju narzędzia, są potrzebne niemalże podczas każdej budowy czy też generalnego remontu. Chętnie wykorzystywane tarcze diamentowe zawdzięczają swoją popularność wysokiej precyzji, trwałości oraz możliwości cięcia rozmaitych materiałów. Co więcej, można je dopasować do różnorodnych elektronarzędzi m.in. szlifierki kątowej i wielu innych.

Tarcza diamentowa – charakterystyka

Wykonane są z dysku i segmentów do ich produkcji wykorzystuje się diamenty syntetyczne. Wyróżniamy kilka rodzajów tarcz diamentowych ze względu na m.in. proces technologiczny, możemy wymienić warianty galwaniczne, zgrzewane oraz spawane laserowo. Narzędzia tego typu są bardzo ostre oraz cechują się tym, że niełatwo ulegają stępieniu (oczywiście pod warunkiem prawidłowego korzystania z nich).

Tarcze diamentowe znajdują zastosowanie w każdym miejscu, gdzie wymagane jest odpowiednio precyzyjne i szybkie przecięcie rozmaitych materiałów. Mogą być wykorzystane m.in. do betonu, glazury, gresu, ceramiki, tworzywa sztucznego, kamieni naturalnych, metalu i innych.

Najpopularniejsze rodzaje tarcz diamentowych

Wybierając tego typu elementy, warto dopasować je do swoich potrzeb i wymagań. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na średnicę tarczy diamentowej oraz otworu mocującego, poza tym warto mieć na uwadze materiał, który zamierzamy przeciąć bądź wyszlifować, prędkość obrotową, a także moc urządzenia, na które nałożymy ten element.

Najpopularniejszymi tarczami diamentowymi są te, które są najbardziej uniwersalne. Jednym z cenionych rodzajów, jest ten umożliwiające pracę zarówno na sucho, jak i mokro, dzięki czemu można go używać na różne sposoby w zależności od wymagań. Chętnie wybierane są warianty dedykowane do betonu, najpopularniejszymi średnicami są: 125 mm, 230 mm oraz 350 mm. Oczywiście są to tylko przykładowe warianty, na rynku dostępne jest wiele rodzajów tarcz diamentowych, które można dopasować względem zaplanowanych prac – niemniej jednak rozważając zakup, dobrze jest stawiać na w miarę uniwersalne modele, które będzie można wykorzystać podczas różnych zadań.