Na czym polega technika diamentowa?
Diament to najtwardszy minerał występujący w przyrodzie. Wykazuje doskonałą odporność na ścieranie oraz działanie żrących substancji chemicznych. Wyróżnia się szerokim spektrum zastosowań – również w branży budowlanej. W wyniku procesu szlifowania przybiera postać ostrych krawędzi tnących. Stanowią one elementy składowe różnorodnych urządzeń przemysłowych – tarcz, wierteł i lin.
Ta nowoczesna technika pozostawia wszystkie krawędzie gładkie, równe oraz czyste – pozbawione rys i pęknięć. Umożliwia cięcie bezpyłowe i bezudarowe. Wykorzystuje o wiele mniej elementów toksycznych dla środowiska. Nie emituje tak dużego hałasu, jak w przypadku klasycznych wiertarek czy młotów udarowych.
Cięcie technika diamentową
Technika diamentowa wykorzystywana jest do wiercenia w betonie różnego rodzaju otworów cylindrycznych. Znajduje zastosowanie przy instalacjach sanitarnych, klimatyzacyjnych, elektrycznych, grzewczych czy wentylacyjnych. Dzięki zastosowaniu specjalnych przedłużek do wiertnic koronnych pozwala na wykonanie otworów pod dowolnym kątem, w pionie i poziomie, a także w trudno dostępnych miejscach.
Precyzyjne cięcie parkingu, asfaltu oraz starego i świeżego betonu zapewnia piła jezdna. Dzięki specjalistycznym tarczom umożliwia prowadzenie prac nawet na głębokości 350 mm. Ułatwia również naprawę uszkodzeń nawierzchni.
Piła ścienna przeznaczona jest do wycinania otworów okiennych i w drzwiach, a także cięcia ścian. Pozwala uzyskać zamierzony efekt w krótkim czasie oraz ograniczonym hałasie. Doskonale sprawdzi się także w przypadku stropów oraz posadzek.
Zalety techniki diamentowej
Piły diamentowe oraz wiertnice koronne pozwalają na precyzyjne cięcie i wiercenie w:
- naturalnych materiałach skalnych, takich jak granit, piaskowiec, marmur oraz
- materiałach sztucznie wytworzonych – betonie zbrojonym, cegle, asfalcie czy żelbetonie.
Jedną z głównych zalet techniki diamentowej jest jej efektywność i bezpieczeństwo. Nie emituje uciążliwego hałasu ani toksycznych pyłów. Zapobiega powstawaniu drgań i przenoszeniu ich na konstrukcję budynku. Pozwala wiercić precyzyjne i estetyczne otwory o dowolnej wielkości nawet w najtwardszych materiałach.