Co można przeciąć przy pomocy diamentowych pił tarczowych?

Jednym z niezbędnych sprzętów podczas różnego rodzaju prac budowalnych, remontowych czy rozbiórkowych są diamentowe piły tarczowe. Na rynku można znaleźć wiele modeli tego rodzaju urządzeń, dlatego w tym artykule naszego bloga przedstawiamy przykładowe zastosowania, dopasowane do różnego typów materiałów, które mogą być poddane cięciu tym niezwykle wszechstronnym sprzętem.

Co przecinają diamentowe piły tarczowe?

Urządzenia te wykorzystywane są najczęściej do cięcia takich materiałów jak beton, żelbeton, cegła czy kamień, a nawet asfalt. Z uwagi na powyższe swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim w branży budowlanej do rozbiórki dużych konstrukcji czy wykonywania szczelin dylatacyjnych, kanałów technologicznych czy ściągania elementów podłoża.

W zależności od miejsca robót oraz materiału, z jakim mamy do czynienia możemy wybierać także diamentowe piły tarczowe i różnej budowie. Modele jezdne znajdują zastosowanie w przycinaniu różnego rodzaju podłoża na parkingach, ulicach, a nawet domowych posadzkach. Zostają one zazwyczaj wyposażone w specjalne prowadnice i blokady zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz doskonałą precyzję. Na rynku można znaleźć także urządzenia ścienne, które sprawdzają się szczególnie w przypadku różnego rodzaju konstrukcji pionowych takich jak np. ściany. Innym rodzajem diamentowych pił tarczowych są modele ręczne, które stosowane są przede wszystkim w trudno dostępnych miejscach, do których nie sposób dotrzeć urządzeniami jezdnymi czy ściennymi.

Ale piły tarczowe znajdują swoje zastosowanie nie tylko w branży budowlanej! Wykorzystywane są także w przemyśle elektronicznym do cięcia półprzewodników i wielu innych branżach. Doskonale sprawdzą się do obróbki ceramiki, szkła i innych tego rodzaju kruchych materiałów oraz stali, kamienia, jastrychu, cegły czy PVC. Jak widać, są to urządzenia, które znajdują bardzo szerokie zastosowanie – wszystko dzięki doskonałej trwałości zapewnionej przez syntetyczny diament użyty do ich produkcji.