Rodzaje diamentowych pił tarczowych

Do cięcia twardych i wymagających materiałów takich jak beton czy żelbeton zostały stworzone diamentowe piły tarczowe, które są nie tylko odporne na zużycie, ale także niezwykle wydajne. Wśród propozycji dostępnych na rynku możemy znaleźć wiele modeli tego typu wyposażenia, które dostosowane są do rodzaju prac, jakie chcemy zrealizować. W tym artykule dowiedzą się Państwo więcej na temat poszczególnych typów urządzeń tarczowych oraz ich zastosowania – zapraszamy.

Rodzaje diamentowych pił tarczowych

Każda z nich została wyposażona w specjalną tarczę ze stalowego dysku z powłoką z mieszanki stopu metali oraz kamieni syntetycznych. Ich budowa może jednak różnić się w zależności od rodzaju robót, jakie mają zostać wykonane.

Ręczna piła diamentowa

Urządzenia te charakteryzują się wysoką mocą oraz niewielkimi rozmiarami, dzięki którym prace mogą zostać wykonane w sposób komfortowy i efektywny jednocześnie. Ręczne modele znajdują swoje zastosowanie w celu przeprowadzenia cięcia w trudno dostępnych miejscach, gdzie nie sprawdzą się bardziej rozbudowane urządzenia jezdne czy modele z prowadnicą. Tego rodzaju urządzenia mogą wykonywać cięcia zarówno na mokro, jak i na sucho, w przeciwieństwie do innych modeli przecinarek.

Diamentowa piła ścienna

Jest to urządzenie tarczowe o najszerszym zastosowaniu, dzięki czemu cieszące się jednocześnie dużą popularnością wśród fachowców. W przeciwieństwie do modeli ręcznych, tego typu przecinarka została wyposażona w specjalną prowadnicę, dzięki której może wykonywać nacięcia z niezwykłą precyzją. Elementy tnące zostały również zasłonięte specjalnymi osłonami oraz zabezpieczeniami, które zapewniają komfortową i w pełni bezpieczną pracę. Modele ścienne wykorzystywane są w szczególności do przecinania konstrukcji pionowych i poziomych, a także wykonywania otworów.

Diamentowa piła jezdna

To rodzaj urządzenia stworzony z myślą o cięciu posadzek wykonanych z betonu, żelbetonu, a nawet asfaltu. Tego typu przecinarką możliwe jest wykonanie nacięcia o głębokości do 50 cm, dzięki czemu można nimi wykonywać szczeliny dylatacyjne, tworzyć kanały technologiczne oraz wycinać całe elementy podłoża.