Jakie prace można wykonywać z użyciem diamentowych pił tarczowych?

Zastosowanie tego rodzaju urządzeń jest bardzo szerokie, dlatego też cieszą się one tak dużą popularnością wśród profesjonalistów. Dzięki wykorzystaniu materiałowi stworzonemu z syntezy grafitu możliwe stało się cięcie praktycznie najbardziej twardych i trudnych w obróbce materiałów — a wszystko to dzięki właściwościom syntetycznego diamentu stosowanego w piłach tarczowych. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym dowiedzą się Państwo więcej na temat tego, jakie prace można wykonywać z ich użyciem.

Zastosowanie diamentowych pił tarczowych

Najczęściej stosuje się je do przecinania betonu oraz żelbetonu, który słynie jako jedno z najcięższych materiałów do obróbki. Dzięki niezwykle twardej i odpornej na uszkodzenia powierzchni z syntetycznego diamentu piła tarczowa jest w stanie wykonać cięcia o głębokości do nawet 1000 mm.

Dzięki temu sprawdzi się zarówno do wykonywania nacięć w konstrukcjach poziomych, jak i pionowych oraz wykonywania otworów — do tego rodzaju prac najczęściej wybierane są przez profesjonalistów urządzenia wyposażone w specjalne prowadnice. Nacięcia w konstrukcjach wykonywane są najczęściej podczas prac związanych z wyburzeniami budynków — pozwalają one na bezpieczną i precyzyjną rozbiórkę.

Inną pracą, jaką można wykonać z użyciem diamentowych pił tarczowych, jest tworzenie szczelin dylatacyjnych oraz kanałów technologicznych. Dlatego doskonale sprawdzą się w przypadku konieczności stworzenia w już istniejącym obiekcie instalacji gazowych, wodnych czy elektrycznych. Dzięki doskonałej precyzji tego rodzaju urządzeń sprawdzą się one także do wycinania całych fragmentów podłoża.

Poza betonem, który jest najczęściej poddawanym obróbce materiałem z użyciem tarczowej piły diamentowej, można nią ciąć także cegły, szkło, metal, asfalt, ceramika, kamienie oraz tworzywa sztuczne. Dzięki temu jest urządzenie, które znajduje swoje zastosowanie nie tylko w branży budowlanej, ale także kamieniarskiej, ceramicznej, meblarskiej czy szklarskiej. Jedynym materiałem nienadającym się do obróbki z pomocą tego rodzaju urządzenia pozostaje naturalnej drewno.